A megfelelő olló
Gyermekeink tárgyait, eszközeit nagy körültekintéssel érdemes kiválasztani, hiszen ezek befolyásolhatják a későbbi fejlődésüket. Többek között megfelelő olló kiválasztása is fontos.
Gyermekeink tárgyait, eszközeit nagy körültekintéssel érdemes kiválasztani, hiszen ezek befolyásolhatják a későbbi fejlődésüket. Többek között megfelelő olló kiválasztása is fontos.
A mese hallgatás, mese hallgatóvá nevelés nagyon fontos egy gyermek életében. Már egész kicsi korától fogva ha egy gyerek hallgat meséket, történeteket, akkor rengeteg dolgot tanulhat meg a világról, valamint szókincse, ismeretei bővülnek.
A gyerekek imádnak játszani! Összegyűjtöttem néhány kedvencemet, amelyek eszközigénye kicsi és nagy sikere lesz a gyerekek között!
A három és négyéves gyermekek lételeme a futás és a mozgás. Összegyűjtöttem 20 mozgásos játékot, amelyeket nagyon jól és könnyen lehet alkalmazni a gyermekcsoportokban!
Fontos, hogy olyan játékokat játszunk a gyerekekkel, amik közben gondolkodniuk kell, így tud az idegrendszerük a leghatékonyabban fejlődni.
Az előző cikkem folytatásaként a középsős csoportos gyerekeknek is összegyűjtöttem 10 játékokat. Vannak közöttük olyanok, amik már ismerősek lehetnek számotokra, csak egy kicsit bonyolítottam rajta. Íme a 10 mozgásos játékom középső csoportos gyerekeknek.
A kis-és középső csoportos gyerekeknek összegyűjtöttem a játékokat, akkor a nagycsoportos gyerekek se maradjanak ki! Nagycsoportban fontos számomra, hogy mindenképp gondolkodjanak a gyerekek a mozgásos játékok közben, hiszen a mozgás és a gondolkodás közben alakulnak kis a azok az ideg-összekapcsolódások amik a későbbi logikus gondolkodást vagy csak önmagában a gondolkodást segítik.
Íme 10 +1 mozgásos játék a nagycsoportos gyerekeknek!
Az óvodások részképességének fejlesztése legalább olyan fontos mint a testi szükségleteik kielégítése.
A középső csoportos gyerekeknek összegyűjtöttem plusz10 játékot, amellyel tartalmasabbá tehetjük a tornafoglalkozást. Az előző cikkemet kiegészítve összeírtam még 10 játékot, amelyek bárki számára elérhetőek és végrehajthatóak.
Íme a II. RÉSZ: PLUSZ 10 mozgásos játék középső csoportos gyerekeknek.
A mindennapok során nagyon fontos az óvodás korú gyerekek anyanyelvi fejlesztése. Ehhez szorosan kapcsolódik a szókincsbővítés. Leginkább a nagycsoportos korosztálynak javaslom a gyakorlatokat, azonban az ellentétpárokat lehet már középsős gyerekekkel is játszani!
Az óvodapedagógusok gyakran használnak a mozgás tevékenységhez színes karikákat. Sőt, nem csak a pedagógusoknak nagyon jó eszköz, hanem a családok számára is. Hoztam nektek néhány olyan mozgásos játékötletet, amelyekhez szükségesek a karikák.
A labda és a labdával való játék már egészen kis korban megjelenik a gyerekek életében. Azonban fontos, hogy az óvodában tudatosan használjuk ezt az eszköz a gyermekek képességeinek fejlesztésében.
Összegyűjtöttem 3-3 labdajátékot, amelyeket könnyedén lehet alkalmazni az óvodában!
Összegyűjtöttem az általam ismert és használt leggyakoribb állati hangutánzó szavakat.
Az állatos hangutánzó szavak után hoztam nektek néhány hangutánzó szót, amiket használunk a gyerekekkel!
Az óvodás korosztályban, és a kisebbeknél is előfordul, hogy nem a legnépszerűbb dolgok közé tartozik az étel. Egy kicsit dobjuk fel az étkezéseket ezekkel a mondókákkal!
Összegyűjtöttem néhány mondókát ami az evésről szól, vagy az evéssel kapcsolatos!
Fogadjátok sok szeretettel!
Hoztam nektek néhány altató mondókát/dalt és ébresztgető mondókát. Fogadjátok szeretettel:
A gyerekek nagy többsége 3 éves kora után óvodába kerül. A jelenlegi törvényi szabályozás szerint csak betöltött 3 éves kortól lehet felvenni egy gyereket az óvodába. Egy 3 éves korban lévő gyerek már igényli a társaságot, rendszeres találkozást másokkal, aktív játékot, és nyitott az újdonságokra, az új ismeretekre. Sokan viszont nem tudják, hogy mikortól tekintünk egy gyerekre úgy, hogy érett az óvodai életre.
Óvodapedagógusként sokféle szemszögből figyelem a gyerekeket. A mozgásfejlődés az egyik alappillér a fejlődésük során. Sajnos egyre több gyereknél tapasztalok olyan alapvető hiányosságokat, amiket a szülőknek kellene megtanítani gyereküket.
Egy kisgyerek számára az elsődleges szociális színtér a családja. Anyukája, apukája esetleg testvére, ha van. Az óvodába kerülő gyerek életében a legfontosabb személy általában az édesanyja. Eddig vele töltötte a legtöbb időt, számára ő jelenti a biztonságot. Ez azonban az óvoda elkezdésével megváltozik, hiszen már nem az édesanyával tölti a legtöbb időt a gyerek, hanem az óvodapedagógusaival.
Fogadjátok sok szeretettel személyes véleményemet az anyás beszoktatásról.
Találkoztál már olyan családdal a boltban vagy bevásárlóközpontban, az utcán akinek a gyereke visítva kiabált, "hisztizett" és a földre vágta magát? Esetleg veled is fordult már ilyen elő?
Közben arra gondoltál, hogy elsüllyednél legszívesebben a föld alá?
Ha ezen kérdések valamelyikére igen a válaszod akkor Neked szól a mai írásom!
Azonban szögezzük le az elején!
Ne aggódj! Ez teljesen normális gyerek reakció. NEM Te hibáztál! Ettől még jó anya/apa vagy! :)
A mese olvasás, a beszélgetés, a kommunikáció mind-mind olyan fontos dolgok egy gyerek fejlődésében amelyek hatással vannak a későbbi életére. Összegyűjtöttem néhány szempontot, hogy miért is fontos a mese a gyerekek életében.
Egy szülő legféltettebb kincse a gyereke. Nagy bizalom kell ahhoz, hogy ezt a kincset, a gyerekét egy másik emberre bízza a nap nagy részében.
Ebben a írásomban összegyűjtöttem, hogy szerintem milyen egy jó óvodapedagógus, valamint, hogy miket érdemes megfigyelni, ha óvodaválasztás előtt állunk?!
Sok kisgyerek kezdi el az óvodát szeptemberben. Vannak olyanok akik életükben először lépik át az óvoda kapuját, vannak olyanok akiknek csak pár hét maradt ki, és vannak olyanok akik a vírushelyzet miatt nem jártak óvodába.
Az őszi időszak közepén, október tájékán a legtöbb érintett szülőben megfogalmazódik a kérdés, hogy menjen a gyermeke iskolába avagy sem?
Copyright @2021 Glovoda.hu - Minden jog fenntartva