Menjen vagy ne menjen? - Iskolaérettség óvodapedagógus szemmel
Az őszi időszak közepén, október tájékán a legtöbb érintett szülőben megfogalmazódik a kérdés, hogy menjen a gyermeke iskolába avagy sem?
Az őszi időszak közepén, október tájékán a legtöbb érintett szülőben megfogalmazódik a kérdés, hogy menjen a gyermeke iskolába avagy sem?
Sok kisgyerek kezdi el az óvodát szeptemberben. Vannak olyanok akik életükben először lépik át az óvoda kapuját, vannak olyanok akiknek csak pár hét maradt ki, és vannak olyanok akik a vírushelyzet miatt nem jártak óvodába.
Egy szülő legféltettebb kincse a gyereke. Nagy bizalom kell ahhoz, hogy ezt a kincset, a gyerekét egy másik emberre bízza a nap nagy részében.
Ebben a írásomban összegyűjtöttem, hogy szerintem milyen egy jó óvodapedagógus, valamint, hogy miket érdemes megfigyelni, ha óvodaválasztás előtt állunk?!
A mese olvasás, a beszélgetés, a kommunikáció mind-mind olyan fontos dolgok egy gyerek fejlődésében amelyek hatással vannak a későbbi életére. Összegyűjtöttem néhány szempontot, hogy miért is fontos a mese a gyerekek életében.
Találkoztál már olyan családdal a boltban vagy bevásárlóközpontban, az utcán akinek a gyereke visítva kiabált, "hisztizett" és a földre vágta magát? Esetleg veled is fordult már ilyen elő?
Közben arra gondoltál, hogy elsüllyednél legszívesebben a föld alá?
Ha ezen kérdések valamelyikére igen a válaszod akkor Neked szól a mai írásom!
Azonban szögezzük le az elején!
Ne aggódj! Ez teljesen normális gyerek reakció. NEM Te hibáztál! Ettől még jó anya/apa vagy! :)
Egy kisgyerek számára az elsődleges szociális színtér a családja. Anyukája, apukája esetleg testvére, ha van. Az óvodába kerülő gyerek életében a legfontosabb személy általában az édesanyja. Eddig vele töltötte a legtöbb időt, számára ő jelenti a biztonságot. Ez azonban az óvoda elkezdésével megváltozik, hiszen már nem az édesanyával tölti a legtöbb időt a gyerek, hanem az óvodapedagógusaival.
Fogadjátok sok szeretettel személyes véleményemet az anyás beszoktatásról.
Óvodapedagógusként sokféle szemszögből figyelem a gyerekeket. A mozgásfejlődés az egyik alappillér a fejlődésük során. Sajnos egyre több gyereknél tapasztalok olyan alapvető hiányosságokat, amiket a szülőknek kellene megtanítani gyereküket.
A gyerekek nagy többsége 3 éves kora után óvodába kerül. A jelenlegi törvényi szabályozás szerint csak betöltött 3 éves kortól lehet felvenni egy gyereket az óvodába. Egy 3 éves korban lévő gyerek már igényli a társaságot, rendszeres találkozást másokkal, aktív játékot, és nyitott az újdonságokra, az új ismeretekre. Sokan viszont nem tudják, hogy mikortól tekintünk egy gyerekre úgy, hogy érett az óvodai életre.
Manapság minden szülő nagy körültekintéssel választ gyermekének óvodát. A legtöbb szülő igyekszik a lehető legjobb intézményt kiválasztani gyermeke számára.
Copyright @2021 Glovoda.hu - Minden jog fenntartva