Játékötletek

5 + 2 Anyanyelvi játék - Szókincsbővítés játékosan!

A mindennapok során nagyon fontos az óvodás korú gyerekek anyanyelvi fejlesztése. Ehhez szorosan kapcsolódik a szókincsbővítés. Leginkább a nagycsoportos korosztálynak javaslom a gyakorlatokat, azonban az ellentétpárokat lehet már középsős gyerekekkel is játszani!

II. RÉSZ: 10 mozgásos játék középsős gyerekeknek!

A középső csoportos gyerekeknek összegyűjtöttem plusz10 játékot, amellyel tartalmasabbá tehetjük a tornafoglalkozást. Az előző cikkemet kiegészítve összeírtam még 10 játékot, amelyek bárki számára elérhetőek és végrehajthatóak.
Íme a II. RÉSZ: PLUSZ 10 mozgásos játék középső csoportos gyerekeknek.

Beszédészlelés fejlesztése - Játékajánló

Az óvodások részképességének fejlesztése legalább olyan fontos mint a testi szükségleteik kielégítése.

10 +1 Mozgásos játék nagycsoportos gyerekeknek!

A kis-és középső csoportos gyerekeknek összegyűjtöttem a játékokat, akkor a nagycsoportos gyerekek se maradjanak ki! Nagycsoportban fontos számomra, hogy mindenképp gondolkodjanak a gyerekek a mozgásos játékok közben, hiszen a mozgás és a gondolkodás közben alakulnak kis a azok az ideg-összekapcsolódások amik a későbbi logikus gondolkodást vagy csak önmagában a gondolkodást segítik.
Íme 10 +1 mozgásos játék a nagycsoportos gyerekeknek!

10 mozgásos játék középsős gyerekeknek!

Az előző cikkem folytatásaként a középsős csoportos gyerekeknek is összegyűjtöttem 10 játékokat. Vannak közöttük olyanok, amik már ismerősek lehetnek számotokra, csak egy kicsit bonyolítottam rajta. Íme a 10 mozgásos játékom középső csoportos gyerekeknek.

20 mozgásos játék kiscsoportosoknak!

A három és négyéves gyermekek lételeme a futás és a mozgás. Összegyűjtöttem 20 mozgásos játékot, amelyeket nagyon jól és könnyen lehet alkalmazni a gyermekcsoportokban!
Fontos, hogy olyan játékokat játszunk a gyerekekkel, amik közben gondolkodniuk kell, így tud az idegrendszerük a leghatékonyabban fejlődni.

Mozgásos játékötletek az óvodában vagy akár egy szülinapi bulira!

A gyerekek imádnak játszani! Összegyűjtöttem néhány kedvencemet, amelyek eszközigénye kicsi és nagy sikere lesz a gyerekek között!