Óvónéni

#eszkozajanlasok

Eszközajánlások

A megfelelő olló

Gyermekeink tárgyait, eszközeit nagy körültekintéssel érdemes kiválasztani, hiszen ezek befolyásolhatják a későbbi fejlődésüket. Többek között megfelelő olló kiválasztása is fontos.

Könyvajánló: Két kis dinó a zsírkréta korban

A mese hallgatás, mese hallgatóvá nevelés nagyon fontos egy gyermek életében. Már egész kicsi korától fogva ha egy gyerek hallgat meséket, történeteket, akkor rengeteg dolgot tanulhat meg a világról, valamint szókincse, ismeretei bővülnek.

#eszkozajanlasok

Játékötletek

10 +1 Mozgásos játék nagycsoportos gyerekeknek!

A kis-és középső csoportos gyerekeknek összegyűjtöttem a játékokat, akkor a nagycsoportos gyerekek se maradjanak ki! Nagycsoportban fontos számomra, hogy mindenképp gondolkodjanak a gyerekek a mozgásos játékok közben, hiszen a mozgás és a gondolkodás közben alakulnak kis a azok az ideg-összekapcsolódások amik a későbbi logikus gondolkodást vagy csak önmagában a gondolkodást segítik.
Íme 10 +1 mozgásos játék a nagycsoportos gyerekeknek!

5 + 2 Anyanyelvi játék - Szókincsbővítés játékosan!

A mindennapok során nagyon fontos az óvodás korú gyerekek anyanyelvi fejlesztése. Ehhez szorosan kapcsolódik a szókincsbővítés. Leginkább a nagycsoportos korosztálynak javaslom a gyakorlatokat, azonban az ellentétpárokat lehet már középsős gyerekekkel is játszani!

Karikás játékok óvodás gyerekeknek!

Az óvodapedagógusok gyakran használnak a mozgás tevékenységhez színes karikákat. Sőt, nem csak a pedagógusoknak nagyon jó eszköz, hanem a családok számára is. Hoztam nektek néhány olyan mozgásos játékötletet, amelyekhez szükségesek a karikák.

#szuloknek

Szülőknek

Óvodaérettség

A gyerekek nagy többsége 3 éves kora után óvodába kerül. A jelenlegi törvényi szabályozás szerint csak betöltött 3 éves kortól lehet felvenni egy gyereket az óvodába. Egy 3 éves korban lévő  gyerek már igényli a társaságot, rendszeres találkozást másokkal, aktív játékot, és nyitott az újdonságokra, az új ismeretekre. Sokan viszont nem tudják, hogy mikortól tekintünk egy gyerekre úgy, hogy érett az óvodai életre.

A gyerekek “kizökkentése” adott érzelemkitörésből!

Találkoztál már olyan családdal a boltban vagy bevásárlóközpontban, az utcán akinek a gyereke visítva kiabált, "hisztizett" és a földre vágta magát? Esetleg veled is fordult már ilyen elő?

Közben arra gondoltál, hogy elsüllyednél legszívesebben a föld alá?

Ha ezen kérdések valamelyikére igen a válaszod akkor Neked szól a mai írásom!

Azonban szögezzük le az elején!
Ne aggódj! Ez teljesen normális gyerek reakció. NEM Te hibáztál! Ettől még jó anya/apa vagy! :)

Milyen a jó óvodapedagógus? - Az óvodapedagógus személyisége

Egy szülő legféltettebb kincse a gyereke. Nagy bizalom kell ahhoz, hogy ezt a kincset, a gyerekét egy másik emberre bízza a nap nagy részében.

Ebben a írásomban összegyűjtöttem, hogy szerintem milyen egy jó óvodapedagógus, valamint, hogy  miket érdemes megfigyelni, ha óvodaválasztás előtt állunk?!

(Vissza)Hangolódás az óvodára! - A gördülékeny óvodakezdés

Sok kisgyerek kezdi el az óvodát szeptemberben. Vannak olyanok akik életükben először lépik át az óvoda kapuját, vannak olyanok akiknek csak pár hét maradt ki, és vannak olyanok akik a vírushelyzet miatt nem jártak óvodába.