Óvodás gyerek

#eszkozajanlasok

Játékötletek

Beszédészlelés fejlesztése - Játékajánló

Az óvodások részképességének fejlesztése legalább olyan fontos mint a testi szükségleteik kielégítése.

II. RÉSZ: 10 mozgásos játék középsős gyerekeknek!

A középső csoportos gyerekeknek összegyűjtöttem plusz10 játékot, amellyel tartalmasabbá tehetjük a tornafoglalkozást. Az előző cikkemet kiegészítve összeírtam még 10 játékot, amelyek bárki számára elérhetőek és végrehajthatóak.
Íme a II. RÉSZ: PLUSZ 10 mozgásos játék középső csoportos gyerekeknek.

5 + 2 Anyanyelvi játék - Szókincsbővítés játékosan!

A mindennapok során nagyon fontos az óvodás korú gyerekek anyanyelvi fejlesztése. Ehhez szorosan kapcsolódik a szókincsbővítés. Leginkább a nagycsoportos korosztálynak javaslom a gyakorlatokat, azonban az ellentétpárokat lehet már középsős gyerekekkel is játszani!

#szuloknek

Szülőknek

Miért fontos az esti mese? - 10 ok a mese mellett!

A mese olvasás, a beszélgetés, a kommunikáció mind-mind olyan fontos dolgok egy gyerek fejlődésében amelyek hatással vannak a későbbi életére. Összegyűjtöttem néhány szempontot, hogy miért is fontos a mese a gyerekek életében.

(Vissza)Hangolódás az óvodára! - A gördülékeny óvodakezdés

Sok kisgyerek kezdi el az óvodát szeptemberben. Vannak olyanok akik életükben először lépik át az óvoda kapuját, vannak olyanok akiknek csak pár hét maradt ki, és vannak olyanok akik a vírushelyzet miatt nem jártak óvodába.

Menjen vagy ne menjen? - Iskolaérettség óvodapedagógus szemmel

Az őszi időszak közepén, október tájékán a legtöbb érintett szülőben megfogalmazódik a kérdés, hogy menjen a gyermeke iskolába avagy sem?