Mozgás

#eszkozajanlasok

Játékötletek

II. RÉSZ: 10 mozgásos játék középsős gyerekeknek!

A középső csoportos gyerekeknek összegyűjtöttem plusz10 játékot, amellyel tartalmasabbá tehetjük a tornafoglalkozást. Az előző cikkemet kiegészítve összeírtam még 10 játékot, amelyek bárki számára elérhetőek és végrehajthatóak.
Íme a II. RÉSZ: PLUSZ 10 mozgásos játék középső csoportos gyerekeknek.

Karikás játékok óvodás gyerekeknek!

Az óvodapedagógusok gyakran használnak a mozgás tevékenységhez színes karikákat. Sőt, nem csak a pedagógusoknak nagyon jó eszköz, hanem a családok számára is. Hoztam nektek néhány olyan mozgásos játékötletet, amelyekhez szükségesek a karikák.

Játék labdával!

A labda és a labdával való játék már egészen kis korban megjelenik a gyerekek életében. Azonban fontos, hogy az óvodában tudatosan használjuk ezt az eszköz a gyermekek képességeinek fejlesztésében.

Összegyűjtöttem 3-3 labdajátékot, amelyeket könnyedén lehet alkalmazni az óvodában!

#szuloknek

Szülőknek

Tanítsd meg a gyerekedet hintázni!

Óvodapedagógusként sokféle szemszögből figyelem a gyerekeket. A mozgásfejlődés az egyik alappillér a fejlődésük során. Sajnos egyre több gyereknél tapasztalok olyan alapvető hiányosságokat, amiket a szülőknek kellene megtanítani gyereküket.